Як скласти ЗНО з української мови на 200 балів?
Уже зараз не знаєш, як вгамувати нерви в очікуванні ЗНО? Жодних хвилювань! Зберігай спокій, адже часу є доволі, щоб встигнути гідно підготуватися на високий бал!
У цьому тобі допоможе наш посібник «ЗНО-2022. Українська мова».
Навіть якщо українська – твій улюблений предмет і ти маєш заслужену славу ерудита-інтуїта-логіка, все одно доведеться ретельно готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Змирися з цим! Тим більше цього не уникнути, якщо бентежать прогалини в знаннях.
Чому саме наш посібник унікальний і як він допоможе в підготовці до тестування з української мови?
Тому що ми пропонуємо комплексну підготовку до ЗНО. В одній книжці зібрано все необхідне для ефективного повторення, узагальнення й поглиблення матеріалу, що вивчався в школі. А спеціальні рубрики й розділи, які містить посібник, допоможуть максимально натренуватися у виконанні завдань ЗНО і занурять у реальний процес тестування. Іншими словами, «ми дамо тобі відчути все навколо, ми дамо тобі відчути все це на собі».
Як готуватися до тестування за нашим посібником?
Ознайомся з обсягом матеріалу й переліком тем з української мови.
Спочатку непоспіхом погортай книжку, переглянь зміст посібника, визнач, які розділи й теми видаються тобі легкими і знайомими, які потребуватимуть повторення, а над якими точно доведеться добряче попітніти.

Май на увазі, що зовнішнє незалежне оцінювання передбачає завдання з різних тем (фонетика, лексика, морфологія, орфографія). А ще перевірятимуться навички читання (робота з текстом) і письма (власне висловлення). Подумай, на що потрібно звернути особливу увагу. Тобто оціни фактичний стан речей.
Спробуй визначити свій теперішній рівень знань і вмінь.
А тепер берися до діагностики. Виявити можливі проблеми тобі допоможуть діагностичні тести з кожної теми. Такі тести зібрано в спеціальному онлайновому додатку до посібника. Це твоя навчально-дослідницька «лабораторія», і ти в ній – не перший експериментатор, оскільки додаток містить завдання зовнішнього оцінювання минулих років.

Виконавши діагностичний тест із певної теми, перевір правильність своїх відповідей. Визнач, чи треба працювати над цією темою «з нуля», чи слід зосередитися лише на окремих деталях, чи можна поки взагалі «проїхати», відклавши цю тему на закуску. (Зауваж: «проїхати», а не «забити».) А тепер берися за власне підготовку.
Опрацюй матеріал теми.
І ось нас залишилося троє: ти, наш посібник і майбутнє ЗНО. І якщо ми з тобою об'єднаємося, то здолаємо найскладніший іспит.

Отже, кожна тема з української мови містить увесь необхідний теоретичний матеріал. Прочитай його уважно, роби позначки в тексті, не цурайся звички геніїв залишати нотатки на полях (можливо, колись наш посібник із твоїми підкресленнями буде продано за фантастичну суму на книжковому аукціоні). Опрацьовуючи кожну тему, звертай особливу увагу на правила вимови й написання, норми вживання та змінювання слів, випадки уживання розділових знаків. Ретельно вивчи розділ, присвячений роботі з текстом і написанню власного висловлення. Проштудіювавши все це, ти не нахвалишся собою під час зовнішнього незалежного оцінювання!
Переглянь матеріал додаткових рубрик.
Любиш лайфхаки? Тоді полегши собі життя рубриками, позначеними в посібнику графічними знаками. Ці рубрики присвячені лексичним, граматичним і стилістичним нормам української мови. Опрацюй і запам'ятай поданий матеріал, і приязні чоловічки наших піктограм прийдуть тобі на допомогу під час виконання завдань на культуру мови й написання власного висловлення.
Виконай контрольний тест.
Наприкінці кожної теми вміщено контрольний тест. За змістом і формою ці тести максимально наближені до завдань зовнішнього незалежного оцінювання. Обов'язково виконай всі завдання й перевір правильність своїх відповідей. Якщо «влучиш у молоко», краще повернись до відповідного теоретичного матеріалу й опрацюй його ще раз. Мусиш знати, що контрольний етап будь-кого дослідницького процесу передбачає аналіз і узагальнення результатів.
Виконай тести у форматі зовнішнього незалежного оцінювання.
І ти в кількох кроках від моменту істини! Змоделюй ситуацію реального зовнішнього незалежного оцінювання: виконай один із варіантів тесту, вміщеного наприкінці посібника. Не користуйся жодною підказкою, забудь про шпаргалки – на ЗНО вони тобі не допоможуть, пильнуй тривалість роботи над завданнями. За потреби повернись до відповідних тем у посібнику. Час працює на тебе!
Тримайся здорового глузду.
ЗНО не варто називати «випробуванням». Це просто сходинка до нового життєвого етапу. І дорослим людям повсякчас, крок за кроком доводиться долати безліч таких сходинок. Не має значення, з якого рівня почати – головне, до чого нарешті прийти. Тож налаштуйся на найліпший результат!
Матеріали опубліковано з дозволу Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти