Загальні положення про ЗНО-2021
з англійської мови. Коротко про посібник «ЗНО-2022. Англійська мова. Комплексна підготовка»
Що потрібно знати про підготовку до ЗНО-2022? Чому інколи трапляється так, що учасники тестування з високим рівнем знань отримують нижчий бал, ніж очікують? Як мотивувати учня? Як навчити слухати, читати й писати? Як максимально ефективно та результативно підготуватися до іспиту з англійської?

Абітурієнти та їхні батьки дуже цінують тест з англійської мови й водночас саме через нього найбільше хвилюються, адже від кількості балів із цього предмету залежить вступ до омріяних вишів. А тому підготовку до іспиту треба починати завчасно, щоб отримати гарний результат. І найголовніший чинник досягнення успіху – це мотивація.

Тест ЗНО у 2022 році розрахований на два рівні володіння мовою: В1 (Intermediate) і В2 (Upper Intermediate). Випускники закладів загальної середньої освіти (звичайних шкіл) виконуватимуть завдання на рівні В1, а шкіл з поглибленим вивченням англійської – В2. Тест складається з таких частин:
1
Зорове сприймання (читання)
2
Розуміння мови на слух (аудіювання)
3
Використання мови
4
Письмо
Загальна кількість завдань у роботі – 59. Учні, які вивчали предмет на рівні стандарту, виконуватимуть завдання №1–16, №17–32, №39–43, №49–53, №59 та, правильно впоравшись з ними, отримають 56 тестових балів. Учасники ЗНО, які вивчали предмет на профільному рівні, повинні виконати всі завдання тесту й мають шанс набрати 72 тестові бали, а також можуть використати свій результат як перепустку до навчання у вищому навчальному закладі.

Ні для кого не секрет, що іспит з англійської – це особлива проблема для абітурієнтів. Адже, на жаль, звичайні школи не дають належного рівня володіння іноземною мовою, а навчальна програма не орієнтована на достатню підготовку до формату ЗНО.

Видавництво «Генеза» не залишилось осторонь від проблем складання ЗНО у 2022 року й випустило навчальний посібник «Англійська мова: комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання». Окрім цього, видавництво єдине в Україні розробило інтерактивні тести, які можна скачати на сайті «Генези» безкоштовно.

Видання «Англійська мова: комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання», це не просто посібник, а цілий комплекс, який окрім друкованої частини містить QR-коди, за допомогою якого можна перейти до інтерактивних тестів у форматі ЗНО, а також до аудіоматеріалів та інших електронних додатків.
Фішка посібника – те, що автори назвали адаптивними поясненнями: біля кожного завдання є підказки, як саме його виконувати. Ці пояснення подано українською мовою, що не лише простіше для самих дітей, але й дає змогу залучити в процес підготовки до ЗНО і їхніх батьків.
Видання цікаве й тим, що в п'ятому розділі є три тести повністю, тобто у форматі ЗНО, тож можна засікти 150 хв на телефоні й попрацювати над тайм-менеджментом. А перевірити результат можна за допомогою ключів наприкінці книжки.
Відповіді на ці та інші запитання шукали учасники вебінару «Якісна підготовка до ЗНО з англійської мови: секрети, поради, лайфхаки», який організувало видавництво «Генеза» в листопаді 2020 року. Це один з низки практичних заходів, присвячених зовнішньому незалежному оцінюванню, яке відбудеться у 2022 році.